NEDEN TÜRKİYE
  • 27.1.2015

Sağlık Turizmi’nin Başkenti; Türkiye

Medikal turizm pazarında Türkiye öncü ülke durumundadır. Coğrafi konum, gelişmiş alt yapıya sahip sağlık kuruluşları, eğitimli insan gücü, sağlık alanındaki ileri alt yapısı, kültürel mirası, tarihi ve doğal güzellikleri, termal kaynakları ve düşük maliyetleri nedeniyle sağlık turizminde ülkemiz yoğun bir potansiyele sahiptir.

Uluslararası alanda karşılaştırma yapıldığında Türkiye; 5I JCI akredite sertifikalı hastanesi ile ilk sırada yer almaktadır. Sahip olduğu 1000’in üzerindeki özel ve devlet hastanesiyle birlikte sağlık sorunları için Türkiye’yi tercih eden hastalara geniş bir potansiyel sunmaktadır. Ayrıca; özel sağlık hizmeti sağlayan kuruluşların 300’ü uluslararası sağlık merkezleri ile anlaşmalıdır.

Dünyanın en çok turist çeken ülkelerinden biri olan Türkiye; sahip olduğu turizm kapasitesiyle birlikte farklı beklentilere sınırsız seçenekler sunmaktadır. Dünya çapında tanınan otelleri, sağlık dolu termal tesisleri, tertemiz plajları, uluslar arası standartlarda konaklama hizmetleri, tarihi ve doğal dokusuyla cazibe merkezi konumundadır.